KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 14665114
nr 1466 5114
Lars Englund
(f. 1933), Sverige
Blyertsteckning, "Blixsprängda ekar". Signerad, daterad -49. Bildmått: 8x10cm, yttermått inklusive ram: 24x30cm
Lars Englund, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1933.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 maj 2022
kl 19:24:37
5/5 08:51:36
Lars Englund
Läs mer om Lars Englund